1 Obserwatorzy
7 Obserwuję
radosiewka

radosiewka

Konto na Booklikes założyłam z czystej ciekawości - moje wpisy znajdziecie na stronie www.radosiewka.pl Tam piszę o filmach,. grach, serialach oraz oczywiście - książkach! :)

Teraz czytam

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Jarosław Grzędowicz

W pierścieniu ognia (Igrzyska śmierci, #2)

W pierścieniu ognia (Igrzyska śmierci, #2) - Suzanne  Collins, Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska At first reader can get an impression than nothing is really going to happend but later it gets better. And that ending - just great.

Igrzyska Śmierci

Igrzyska Śmierci - Suzanne  Collins Really good book. I was afraid that it would be to childlish but it wasn't. Finally female heroine in that gengre is strong, pragmatic and not blinded by love. So it's refreshing, the world building is good enough but I would love to now more about districts. I would start reading the secomd book in the thrilogy right after finish, but it's after 3 AM and I have to get up at 6 AM...

Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed - E.L. James I don't remember when I was so angry while reading a book. The main character is so stupid and naive that I was hoping that something bad was going to happen to her. Fifty Shades Freed is even worse than than previous two books.
How the hell she could forgotten about such an important thing like those shots? Unbelievable. And there are more absourds... Never again, I think that Twilight series is even better. At least I haven't gone full rage during riding about Bella and Edward:P

Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker - E.L. James Worse than the first one. Mostly because of almost the same scenes entire time.. And twists are so obvious...

Obsydianowe serce. Część 1

Obsydianowe serce. Część 1 - Ju Honisch, Robert Kędzierski Książka niezła, niestety dość późno się rozkręca. Nie wierzcie opisowi na okładce - steampunku tutaj nie znajdziecie, to raczej historyczny kryminał z elementami nadnaturalnymi - pojawia się rasa Si, którzy posiadają mityczne moce, ale z wyglądu są podobni do ludzi i to tyle. Na upartego można powiedzieć, że jeden z bohaterów kiedyś był niezmiernie zainteresowany maszynami parowymi itd., ale ostatecznie zmienia profesję.
Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok, ale niestety obiecuje coś, czego książka nie oferuje. Otrzymujemy lekką historyjkę osadzoną w monachijskim hotelu - trójka śledczych, dwie damy, tajemnicze bractwo i wspomniane wcześniej Si. Szkoda, że powieść urywa się w pewnym momencie. Fabryka Słów podzieliła książkę na dwa tomy, więc warto od razu zaopatrzyć się w kontynuację.
Obsydianowe serce trochę zawodzi, ale im dalej, tym lepiej.

Gdzie Indziej

Gdzie Indziej - Gabrielle Zevin Interesting idea, but finale effect could be better. A little bit to infantile for me and author sometimes makes to big incoherences. Also it could have been so much better if it wouldn't be about a young girl who desperately needs to fall in love...

Zamek z piasku, który runął

Zamek z piasku, który runął - Stieg Larsson, Alicja Rosenau Najlepsza książka z całej trylogii. Przede wszystkim dużo napięcia z powodu o zekiwania na proces Lisbeth i zastanawiania się, czy uda się na czas ujawnić spisek. Nowi bohaterowie są ciekawi, szkoda, że wątek Eriki nie został rozbudowany i tak mało w książce bohaterów drugoplanowych z pierwszej części (Harriet i jej rodzina).
Tragiczna śmierć Larssona nie pozwoliła mu ukończyć czwartego tomu, ale można się domyślać, czego mógłby dotyczyć.
W każdym razie polecam trylogię, przeczytana w dość krótkim czasie, niejednokrotnie trudno było oderwać się od lektury aż do późnych godzinnych nocnych.

Dziewczyna która igrała z ogniem

Dziewczyna która igrała z ogniem - Stieg Larsson, Paulina Rosińska Not as good as the first one but still worth reading. The beginning could be better, also side characters have such potential to become even more interesting that it's really a shame that Larsson prefer to describe every detail of Salanders shopping rather than give some pages for Erika subplot or people who are investigating mysterious killing.

Another Word for Map is Faith

Another Word for Map is Faith - Christopher Rowe Short story which is definitely to short - at first it's hard to get interested in the story and world created by an author. And there is no climax or any action.

Naznaczeni błękitem (Kroniki Drugiego Kręgu, #1.1)

Naznaczeni błękitem (Kroniki Drugiego Kręgu, #1.1) - Ewa Białołęcka Przyjemna lektura, ale opis na okładce nie do końca zgadza się z rzeczywistością.

Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji

Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji - Witold Szabłowski Świetna lektura. Wzięłam ją na wakacje do Turcji i idealnie przedstawia kontrasty tego kraju. Autor niezwykle ciekawie pisze o polityce ostatnich lat i zachodzących zmianach. Potem jednak przychodzą rozdziały o tak zwanych honorowych zabójstwach i roli kobiety w rodzinie. Chyba każda kobieta będzie o tym czytała z ogromnych zainteresowaniem oraz emocjami. Książka Szabłowskiego to idealna pozycja dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z państwem będącym pomostem pomiędzy Wschodem i Zachodem. I prawdopodobnie przyszłym mocarstwem. Szkoda tylko, że lektura jest tak krótka.

Taniec ze Smokami: część 2 (Pieśń lodu i ognia #5.2)

Taniec ze Smokami: część 2 (Pieśń lodu i ognia #5.2) - George R.R. Martin, Michał Jakuszewski Definitely better than the first volume, I especially liked the last chapters. To bad that we have to wait so long until Martin publishes his next novel.

Uczta dla wron, część 2: Sieć spisków

Uczta dla wron, część 2:  Sieć spisków - George R.R. Martin Książkę czytało mi się bardzo dobrze, duża w tym zasługa dobrego stylu Martina. Szkoda tylko, że z powodu takiego natłoku postaci, cześć z nich ma obcięte wątki. A autor dodaje kolejne. Uczta dla wron jest jak najbardziej godna polecenia, od razu zabieram się za czytanie Tańca ze smokami.Spoilery!!!

Odniosłam wrażenie, że o ile postać Brienne jest ciekawa, to autor jakoś nie umiał wymyślić dla niej nic ciekawego. Podoba mi się za to sposób, w jaki ewoluuje postać Jaimego - mam wręcz wrażenie, że Martin stwierdził, że należy dodać mu trochę inteligencji. Cersei jak wkurzała tak wkurza jeszcze bardziej. Dla mnie było oczywiste, że jest ona naiwna i na pewno spiski obrócą się przeciwko niej. Wszystko co związane z Dorne, rodem Tyrellów i ogólnie Południem jest ciekawe i z chęcią o tym poczytałabym więcej. Powoli czytanie o Północy i Tullych zaczyna nudzić. Szkoda, że jest tak mało Littlefingera i Sansy.

Assassin's Creed: The Secret Crusade

Assassin's Creed: The Secret Crusade - Oliver Bowden Książka przedstawia życie Altaira, Assassyna żyjacego w XIII wieku. Fani serii gier komputerowych mają okazję poznać kolejne szczegóły z życia bohatera, ale powieść razi schematycznością, zwłaszcza na początku. Ma się wręcz wrażenie, że mamy do czynienia z zapisem przebiegu misji w grze- szybki opis ofiary, zabjstwo, powrót do mistrza i znowu to samo.
O wiele lepiej prezentują się wcześniejsze książki Bowdena o Ezio. W odbiorze 'Tajemnej krucjaty' nie pomaga niechlujna korekta i tłumaczenie. Momentami nie wiadomo, w jaki sposób zintetpretować dany fragment, np. o kogo syna chodzi w jedmej z początkowych scen. Nie wiem, czy to wina samego autora, czy polskiego tłumacza.
Książkę poleciłabym zagorzałym fanom i osobom, którego grały w inne części AC i chcą poznać życie Altaira

Nawałnica mieczy - Stal i śnieg (Pieśń lodu i ognia #3.1)

Nawałnica mieczy - Stal i śnieg (Pieśń lodu i ognia #3.1) - George R.R. Martin, Michał Jakuszewski It took me a while to read it but I really like it. Martin gave us some interesting POVs. Seeing another side of Jaime and everything connected with him is so interesting. I'd love to read a little bit more about Sansa, Tyrion, Littelfinger and King's Landing, but finally Daenerys story is getting better. Overall Martin is still at his best and I'm going to read another part of this volume tomorrow.

Nieśmiertelność zabije nas wszystkich

Nieśmiertelność zabije nas wszystkich - Drew Magary, Grzegorz Komerski I 've been interested in that books since it has been announced that it's gonna be published in Poland. Drew Magary wrote a great book though I've expected somethind different. I thought that it's gonna be an interesting, funny book, but when I started to read this I knew that I was wrong. It's a pesimistic, depressing book, easy to read but also so written with such a good style that the vision of future when nobody dies because of age is depressing and a little bit frightening. If I culd descirbe this book with one sentence it would be "be careful what you wish for, because you can get it". And being almost immortal is having such consequences that invention of the medicine for getting old is rather a curse to mankind than a miracle...