1 Obserwatorzy
7 Obserwuję
radosiewka

radosiewka

Konto na Booklikes założyłam z czystej ciekawości - moje wpisy znajdziecie na stronie www.radosiewka.pl Tam piszę o filmach,. grach, serialach oraz oczywiście - książkach! :)

Teraz czytam

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Jarosław Grzędowicz

Obsydianowe serce. Część 1

Obsydianowe serce. Część 1 - Ju Honisch, Robert Kędzierski Książka niezła, niestety dość późno się rozkręca. Nie wierzcie opisowi na okładce - steampunku tutaj nie znajdziecie, to raczej historyczny kryminał z elementami nadnaturalnymi - pojawia się rasa Si, którzy posiadają mityczne moce, ale z wyglądu są podobni do ludzi i to tyle. Na upartego można powiedzieć, że jeden z bohaterów kiedyś był niezmiernie zainteresowany maszynami parowymi itd., ale ostatecznie zmienia profesję.
Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok, ale niestety obiecuje coś, czego książka nie oferuje. Otrzymujemy lekką historyjkę osadzoną w monachijskim hotelu - trójka śledczych, dwie damy, tajemnicze bractwo i wspomniane wcześniej Si. Szkoda, że powieść urywa się w pewnym momencie. Fabryka Słów podzieliła książkę na dwa tomy, więc warto od razu zaopatrzyć się w kontynuację.
Obsydianowe serce trochę zawodzi, ale im dalej, tym lepiej.