1 Obserwatorzy
7 Obserwuję
radosiewka

radosiewka

Konto na Booklikes założyłam z czystej ciekawości - moje wpisy znajdziecie na stronie www.radosiewka.pl Tam piszę o filmach,. grach, serialach oraz oczywiście - książkach! :)

Teraz czytam

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Jarosław Grzędowicz

4 pory mroku

4 pory mroku - Paweł Paliński, Marta Żurawska Rzadko czytam horrory, ale postanowiłam nadrobić zaległości w tytułach, które leżą już od jakiegoś czasu na moich półkach. Opowiadania Palińskiego możemy podzielić na dwa typy: paranormalne, w których mamy do czynienia z rzeczami nadprzyrodzonymi, oraz te skupiające się na naturze człowieka. I te drugiego typu, są znacznie lepsze. W szczególności podobało mi się pierwsze opowiadanie (scena z wibratorem jest świetna) oraz opowiadanie o grupce ludzi pijących pod sklepem, nie posiadających domów.
Niestety, zbiór Palińskiego jest bardzo nierówny - czasami aż chciałam odłożyć książkę na półkę, gdyż pomimo dobrego warsztatu pisarskiego, sama fabuła i pomysł na historię, kompletnie nie przypadały mi do gustu. W zbiorze znajdziemy 10 opowiadań, 2 z nich szczerze polecam, kolejne 3 nie są złe,a reszta nie jest warta naszego czasu.