1 Obserwatorzy
7 Obserwuję
radosiewka

radosiewka

Konto na Booklikes założyłam z czystej ciekawości - moje wpisy znajdziecie na stronie www.radosiewka.pl Tam piszę o filmach,. grach, serialach oraz oczywiście - książkach! :)

Teraz czytam

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1
Jarosław Grzędowicz

Made in Japan: Akio Morita and Sony

Made in Japan: Akio Morita and Sony - Akio Morita, Edwin M. Reingold, Mitsuko Shimomura It is probably one of the best books I have ever read - and it gave me so many information about marketing, Japan and general economy. It is worth reading, although it's not up-to date book (released in 1986). Akio Morita describes his life after war, how he became so succesfull manager and why Companies from Japan are functioning in such a different way than those in USA or in Europe. Worth reading!
Prawdopodobnie jedna z najlepszych książek jakie ostatnimi czasy czytałam. Jest to autobiografia jednego z założycieli Sony - Akio Mority. Opowiada on o swojej pracy w marynarce, życiu po wojnie, jak doszło do założenia firmy i w jaki sposób przebiegał proces tworzenia i wprowadzania na rynek ich pierwszego hitu - Walkmana. W dalszej części książki Morita omawia różnice pomiędzy światopoglądami Japończyków, Amerykanów oraz Europejczyków. Wyciąga bardzo ciekawe wnioski i przytacza ciekawe przykłady zetknięcia się tych rożnych kultur. Można się między innymi dowiedzieć jak bardzo ekologicznym państwem jest Japonia, dlaczego w Japonii nie ma trendu zaskarżania wszystkiego do sądu i grożenia procesami i skąd w Japończykach takie przywiązanie do firm w których pracują. Szczerze polecam, zwłaszcza osobom które interesują się marketingiem, ekonomią itd. ;)